Репрезентацијата до 20 години запиша пораз во вториот натпревар од пријателскиот двомеч против Унгарија.По пет дополнителни минути игра, избраниците кои ги изротира селекторот Никола Василев запишаа минимален пораз од 80-82.

Нашите младински репрезентативци прикажаа стабилна игра, имаа и водство, но потфрлија во финишот.

Целосната статистика од денешниот натпревар може да се погледне на следниот ЛИНК.

Галеријата од синоќешниот натпревар кој заврши со резултат 50-67 во корист на гостинскиот состав може да се погледне на следниот ЛИНК.