Кошаркарите на Водњански Лисици стигнаа до третото место на завршниот турнир во возрасната категорија до 12 години откако во последниот свој натпревар за тековната сезона го совладаа Вардар 1 со 49-48.

Во тек е натпреварот за шампионската титула помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Вардар 2.