Кошаркарите на Вардар се закитија со бронзениот медал на завршниот турнир во кадетската возрасна категорија откако во натпреварот за трето место го совладаа МЗТ Скопје Аеродром со 85-68. 

Целосната статистика може да се погледне на следниот линк додека снимка од натпреварот е достапна на следниот линк.